Czy KYC jest legalny?

W wielu promowanych w internecie sposobach na zarobek konieczna jest weryfikacja danych osobowych. W takim przypadku często, pod postami osób promujących, można przeczytać komentarze, że to wyłudzanie danych, ale czy tak jest naprawdę?

KYC to według wikipedii: procedura należytej staranności oraz regulacja bankowa, którą muszą przeprowadzać instytucje finansowe oraz inne prawnie określone podmioty do zidentyfikowania swoich klientów i uzyskania pewnych, odpowiednich oraz trafnych informacji wymaganych do prowadzenia interesów ze stroną zainteresowaną.

W skrócie KYC to zbiór informacji o kliencie. Instytucje finansowe, działające na terenie EU mają obowiązek weryfikowania swoich klientów, dlatego wymagane jest wysłanie dowodu i selfie z dowodem. Głównym celem KYC jest zapobieganie praniu brudnych pieniędzy czy oszustwom podatkowym.

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule, czy weryfikacja dowodem (KYC) jest legalna? Owszem i zazwyczaj w pełni bezpieczna. Należy jednak pamiętać o weryfikacji firm którym podajemy tak wrażliwe dane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.